Season 2020 the Final wrap up

Congratulations to all Trophy Winners and all Teams on their performance and their conduct through this difficult Year of COVID-19
Please find below the winners of our Awards across our Junior and Senior Teams for season . Senior teams
 
MENS A GRADE
  • 2020 BEST & FAIREST Bailey Marshman
  • 2020 BEST & FAIREST RUNNER UP Josh Frisby
  • 2020 BEST TEAM MAN Mathew Fox
  • 2020 COACHES AWARD Lachlan McGuiness
  • 2020 MOST CONSISTENT Steven Farrelly
WOMENS A GRADE
  • 2020 BEST & FAIREST Sarah Bourn
  • 2020 BEST & FAIREST RUNNER UP Anja Bancevic
  • 2020 BEST TEAM MAN Rebecca Denyer
  • 2020 COACHES AWARD Brina Thompson
  • 2020 MOST IMPROVED Emma James
B GRADE
  • 2020 BEST & FAIREST Jake Sanders
  • 2020 BEST & FAIREST RUNNER UP Brody Dayman
  • 2020 BEST TEAM MAN Josh Gottfried-Wilson
  • 2020 COACHES AWARD Nathaniel Tanimu
  • 2020 MOST IMPROVED Tyson Potter
C GRADE
  • 2020 BEST & FAIREST Ben Schultz
  • 2020 BEST & FAIREST RUNNER UP Nathan Lawrence
  • 2020 BEST TEAM MAN Sam Traplin
  • 2020 COACHES AWARD Jesse McMahon
  • 2020 MOST IMPROVED Gary Sparrow
Boys team
 
UNDER 13
  • 2020 BEST & FAIREST Carter Shaw
  • 2020 BEST & FAIREST RUNNER UP Thomas Renshaw
  • 2020 BEST & FAIREST RUNNER UP Hudson Voigt
  • 2020 BEST TEAM MAN Lachlan Mechan
  • 2020 COACHES AWARD Jaxon Williams
  • 2020 CONSISTANT COMPETITOR Brock Carlisle
UNDER 14
  • 2020 BEST & FAIREST Phoenix Hargrave
  • 2020 BEST & FAIREST RUNNER UP Logan Garner
  • 2020 BEST TEAM MAN Logan Hickman
  • 2020 COACHES AWARD Adam Niesche
  • 2020 MOST IMPROVED Zachary Mcconochie
UNDER 15
  • 2020 BEST & FAIREST Jack Delean
  • 2020 BEST & FAIREST RUNNER UP Drew Davies
  • 2020 BEST TEAM MAN Cooper Arbon
  • 2020 COACHES AWARD Tomas O’Halloran
  • 2020 MOST IMPROVED Ty Bastian
UNDER 17.5
  • 2020 BEST & FAIREST Jack Ball
  • 2020 BEST & FAIREST RUNNER UP Aaron Sweeny
  • 2020 BEST TEAM MAN Darcy Edwards
  • 2020 BEST TEAM MAN Tynan Warren
  • 2020 MOST IMPROVED Matthew Stanford
 
Girls Team
 
UNDER 14 Girls
  • 2020 BEST & FAIREST Hannah Clarke
  • 2020 BEST & FAIREST Ashlee Wright
  • 2020 BEST & FAIREST RUNNER UP Indiana Barbour
  • 2020 BEST TEAM PLAYER Jaya Shreeve
  • 2020 COACHES AWARD Ellie Aschmoneit
  • 2020 MOST IMPROVED Kali Burdon
UNDER 17 Girls
  • 2020 BEST & FAIREST Georgia Scholes
  • 2020 BEST & FAIREST RUNNER UP Ella Besley
  • 2020 BEST TEAM PLAYER Maddie Jobbins
  • 2020 COACHES AWARD Emily Franklin
  • 2020 MOST IMPROVED Lydia Greaves
Perpetual Trophy Awards
  • 2020 A.Tickle and B. Fletcher – Best Club Person Dave Denyer
  • 2020 Life Member Award Harry Gardner
  • 2020 Graeme Delyster Award Liam Reid
  • 2020 Kevin McCarthy – Highest Goalkicker Bailey Marshman
  • W.T Francis Trophy – Bailey Marshman